Zakazy parkowania, zamknięte ulice. Próby przed wojskową defiladą

Warszawa

MON/ Garnizon WarszawaPrzygotowania do defilady

W nocy z poniedziałku na wtorek odbędzie się próba generalna przed defiladą Wojska Polskiego. W związku z tym nie można parkować na kilka ulicach, a komunikacja pojedzie objazdami.

Tu nie zaparkujesz

11 i 12 sierpnia parkowanie będzie niemożliwe w Al. Ujazdowskich (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela), ul. Belwederskiej (od ul. Gagarina do ul. Dolnej) oraz na Skwerze Giedroycia.

Ponadto 12 sierpnia nie zaparkujemy na ul. Myśliwieckiej (od ul. Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów) i Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Sieleckiej).

Wieczorem zamkną ulice

Wyłączone z ruchu 11 sierpnia od godz. 18 do 12 sierpnia do godz. 7 będą Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela), ul. Belwederska (od ul. Klonowej do ul. Dolnej), ul. Bagatela (w kierunku Al. Ujazdowskich), ul. Klonowa (w kierunku Al. Ujazdowskich).

12 sierpnia w godz. 3-12 wyłączona z ruchu będzie ul. Sobieskiego (od ul. Dolnej do ul. Beethovena), a w godz. 1-6 ul. Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Sieleckiej).

Linie 116, 118, 119, 166, 180, 222, 501, 503, 519, 522 i E-2 pojadą objazdami.

Leopardy przejadą przez miasto

Podczas defilady 15 sierpnia po raz pierwszy będzie można zobaczyć czołgi Leopard 2 w wersji A5 i samobieżne armatohaubice Krab. Czołgi Leopard 2 w wersji nowszej niż do tej pory używana przez Wojsko Polskie zostały kupione w ub. roku z rezerw Bundeswehry, a pierwsze pojazdy sprowadzono do Polski w maju. Z kolei Kraby wprowadzono na uzbrojenie Wojsk Lądowych pod koniec 2012 r.

Na defiladzie nie zabraknie m.in. kołowych transporterów opancerzonych Rosomak, armatohaubic Dana i wyrzutni rakietowych Langusta. W powietrzu będą m.in. samoloty odrzutowe F-16 i MiG-29 oraz maszyny transportowe - C-130 Hercules oraz C295. Prócz defilady 15 sierpnia odbędzie się też pokaz sprzętu wojskowego na Agrykoli i przy ul. Myśliwieckiej.

W zeszłym tygodniu żołnierze ćwiczyli na Lotnisku Babice:

Przygotowania do defilady
Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl/TVN24

bf/mz