Zaistnieli u boku Allena. Teraz promują Warszawę

Warszawa

fot. mat. promocyjne

Niedawno opiewali uroki Barcelony w filmie Woody'ego Allena, teraz zachwyciła ich Warszawa. Muzycy hiszpańskiego zespołu Giulia y los Tellarini nagrali na Starym Mieście teledysk do swojej najnowszej piosenki "Warszawa". 3 lutego utwór będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu w Palladium.

Klip powstał w październiku 2011 roku na Starym Mieście. Bez problemu odnajdujemy w nim Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta czy ulicę Kanonię.

Wypromował ich Allen

Singiel "Warszawa" zapowiada najnowszą płytę zespołu "L'Arrabbiata", która ukaże się pod koniec stycznia. Znalazło się na niej 12 utworów po włosku, hiszpańsku, angielsku i francusku. "Warszawa" jest ostatnią częścią tryptyku muzycznego, w którego skład wchodzą "Barcelona" oraz "Buenos Aires".

Zespół Giulia y los Tellarini powstał w Hiszpanii w 2004 roku a w jego skład wchodzą muzycy wielu narodowości. Ich pierwsza płyta "Eusebio" ukazała się dwa lata później i to tam pojawiła się właśnie "Barcelona", którą zachwycił się Woody'ego Allen. Reżyser wykorzystał ją w filmie "Vicky, Cristina, Barcelona" i skutecznie wypromował zespół.

"Warszawa" Giulia y los Tellarini

"Warszawa" z miłości

Sukces utworu zachęcił grupę do dalszych muzycznych poszukiwań związanych z ważnymi dla nich miejscami. Tak powstał utwór "Buenos Aires", wariacja na temat tętniącego życiem miasta. "Warszawę" napisał jeden z członków zespołu, który podczas pobytu w naszym kraju zakochał się w polskiej dziewczynie.

Giulia y los Tellarini zagrają w klubie Palladium w piątek 3 lutego o godz. 20. Bilety w cenie 130 zł i 230 zł (VIP).

bako//ec