Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zahamował tuż przed dziećmi. Świadek: zamarłem całkowicie

TVN Warszawa

Mężczyzna przekazał film policji TVN24
wideo 2/5

Kierowca mazdy wyprzedzał na przejściu dla pieszych i w ostatniej chwili wyhamował przed dziewczynkami na rolkach. Zdarzenie nagrał inny kierowca i - jak zapewnia w rozmowie z TVN24 - przekazał już film policji.

Poniedziałkowe zdarzenie opisaliśmy w środę w środę. Do sytuacji doszło na ulicy Pawińskiego. Nagrała je kamera zainstalowana w samochodzie reportera24. W rozmowie z TVN24 mężczyzna opowiadał, że do tragedii zabrakło niewiele.

- Widząc, że po prawej stronie stoją dzieci, zerkają ciekawie, zatrzymałem samochód chcąc im to przejście umożliwić. Po krótkiej chwili z lewej strony w ostatnim momencie zahamowała mazda, która wjechała przednimi kołami na przejście. Ja zamarłem całkowicie, dziewczynka która była przed tą mazdą przewróciła się - relacjonował Jarosław Jastrzębski.

Jak opowiadał, pomiędzy przednim kołem samochodu a stopą tej dziewczynki było około metra (potiwerdza to nagranie).

- Zgłosiłem tę sprawę w mojej komendzie dzielnicowej i mam nadzieję, że policjanci dotrą do tego człowieka i wyciągną w stosunku do niego konsekwencje. Tylko w ten sposób jest on w stanie się nauczyć i przy okazji zachować większą ostrożność w przyszłości - podsumował.

md/b