Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Zagubieni na objazdach. "W poniedziałek będzie Armagedon"

TVN Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plSytuacja na objazdach tunelu Wisłostrady

Pierwszy dzień z objazdem zamkniętego tunelu Wisłostrady nie należy do najłatwiejszych. Kierowcy gubią się i łamią przepisy. - W weekend jest mały ruch, ale w poniedziałek rano może tu być Armagedon - przestrzega Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl

Największy kłopot sprawia kierowcom skrzyżowanie ul. Ludnej z Wisłostradą. To w tym miejscu zaczyna się objazd zamkniętego tunelu.

„Stoją i się zastanawiają”

Ludną można pojechać prosto w stronę ul. Solec. Do tego przeznaczony jest jeden pas. Kierowcy, którzy chcą wjechać na objazd, mają do dyspozycji trzy pasy ruchu. - I tutaj się gubią bo nie wiedzą, że muszą wjechać na jezdnię, która kiedyś służyła do jazdy w przeciwnym kierunku - relacjonuje Marcinczak. - Oznakowanie jest bardzo dobre, ale kierowcy nie wiedzą, co mają zrobić. Zatrzymują się i zastanawiają - dodaje.

Sytuację pogarszała w sobotę rano źle działająca w tym miejscu sygnalizacja świetlna. - Nagle wszyscy kierowcy i piesi mieli czerwone światło - wyjaśnia Marcinczak.

Duże zmiany...

Wraz z wprowadzeniem objazdów na kierowców czekają zmiany przy moście Poniatowskiego. - Kierowcy nadal mogą wjechać na most jadąc Wisłostradą w stronę Żoliborza, w stronę centrum lub Pragi Północ. Nie mogą jednak zawrócić na ślimaku w stronę Mokotowa - informuje Marcinczak.

Kierowcy, którzy zjeżdżając z mostu chcą pojechać w stronę Żoliborza, mają do dyspozycji pas na zawrotce, która kiedyś służyła do jazdy w przeciwnym kierunku.

Na całej długości Wybrzeża Kościuszkowskiego na wysokości Centrum Nauki Kopernik wprowadzono zakazy zatrzymywania się.

... i łamanie przepisów

Czy to z nieuwagi, czy z jazdy na pamięć kierowcy notorycznie łamią przepisy. Nasz reporter wymienia kilka miejsc, gdzie „nie widzieli” znaków. - Na skrzyżowaniu Wisłostrady z ul. Ludną nie można zawracać w stronę Mokotowa. Kierowcy i tak zawracają. Jadąc ul. Ludną w stronę Wisłostrady można skręcić tylko w prawo, kierowcy skręcają mimo to w lewo.

Reporter informuje również o dwóch miejscach, w których kierowcy jadą pod prąd. – Na fragmencie Wisłostrady, który teraz służy tylko do jazdy w stronę Żoliborza, kierowcy jechali w stronę Mokotowa i skręcali w prawo w ul. Ludną.

Podobna sytuacja jest na ulicy Jaracza, która stała się teraz jednokierunkową w stronę Wisłostrady, kierowcy i tak jeżdżą po staremu, czyli w stronę ul. Solec.

JAK JECHAĆ?

Objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady został wprowadzony z piątku na sobotę w nocy. Do dyspozycji kierowców są dwa, a nawet trzy pasy ruchu. Kierowcy na wysokości ul. Ludnej wjeżdżają na jezdnię Wisłostrady „pod prąd” i jadą nią, wzdłuż Centrum Nauki Kopernik i BUW-u, a kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem z ul. Karową zjeżdżają na właściwą jezdnię.

W niektórych miejscach drogowcy musieli na nowo położyć asfalt. Na wysokości ul. Jaracza pracownicy konsorcjum budującego II linię metra zerwali kostkę brukową. Między tunelem a ul. Karową na czas objazdów w jezdnię zamienił się częściowo pas zieleni.

Objazd w kierunku Mokotowa zostanie wprowadzony w nocy z niedzieli na poniedziałek. Poprowadzony będzie ulicami Karową, Browarną, Topiel, Kruczkowskiego do ul. Ludnej. Wszystkie te ulice będą jednokierunkowe.

Przyczyna: wyciek pod Wisłostradą

W nocy z poniedziałku na wtorek na budowanej stacji Powiśle II linii metra, doszło do wycieku pod tunelem Wisłostrady. Na budowę dostała się nie tylko woda, lecz także piasek.

Tunel oraz most Świętokrzyski zostały zamknięte dla ruchu. Obecnie nadal zamknięty jest fragment Wisłostrady.

Przejazd objazdem
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

su/mz