Zagrają w rugby na opancerzonych wózkach

Warszawa

archiwum TVN24Rugby na wózkach

Nie brakuje ostrych zderzeń, taktycznych zagrywek i walki z czasem. To wszystko nieodłączne elementy rugby na wózkach. Każdy będzie mógł zobaczyć, jak ta dyscyplina wygląda na żywo podczas Wheelchair Rugby Metro Cup 2012 organizowanego w Arenie Ursynów w najbliższy weekend.

"W tegorocznej rywalizacji naprzeciw siebie stanie osiem czołowych zespołów świata. Do Warszawy zjadą jedni z najlepszych zawodników Europy, wśród nich także paraolimpijczycy z Londynu" – reklamują zawody, które będzie można zobaczyć za darmo, organizatorzy.

Opancerzone wózki

Nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, która w fazie grupowej zmierzy się z Czechami, Duńczykami i międzynarodową drużyną All Stars.

W drugiej grupie spotkają się zespoły Austrii, Brazylii, Niemiec i European Giants.

Na czym dokładnie polega gra, która odbywa się na pełnowymiarowym boisku do koszykówki? Zawodnicy poruszają się na zwrotnych, ale i opancerzonych wózkach, które muszą być odporne na uderzenia – to nieodłączną część tego sportu.

W 40 sekund

Na boisku może jednocześnie przebywać czterech zawodników z każdej drużyny. W zależności od stopnia niepełnosprawności, posiadają odpowiednie punkty klasyfikacyjne. Suma ich klas (punktacji) na boisku nie może przekroczyć 8.

Cel jest prosty - przekroczenie linii bramkowej z piłką. Zawodnicy mają 40 sekund na przeprowadzenie całej akcji, ale z własnej połowy muszą wyjść w ciągu 12 sekund.

Zawody odbędą się 6 i 7 października w Arenie Ursynów (ul. Pileckiego 122). W sobotę mecze będą rozgrywane od 10.00 do 19.00, a w niedzielę w godz. 8.30-16.30, w tym mecz finałowy o 14.45.

Wstęp wolny.ran/roody