Zagrają dla zabitego policjanta

Warszawa

ksp/tvn24To już piąta edycja turnieju na cześć zamordowanego policjanta

Mundurowi z Węgier, Litwy, Mołdawii i Polski - w sumie 42 drużyny wezmą udział w turnieju piłkarskim na cześć zabitego przez chuliganów policjanta Andrzeja Struja. To już piąta edycja zawodów.

Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach: przy ulicy Szanajcy 17/19 oraz przy ul. Lindego 20.

Spotkania grupowe zostaną rozegrane 12 lutego jednocześnie w obu halach.

13 lutego na Bielanach mecze w systemie pucharowym rozegrają drużyny zwycięskie z poszczególnych grup. Tego samego dnia po południu odbędzie się również mecz pokazowy pomiędzy komendantami policji a kapelanami tej formacji. Wieczorem zaplanowany jest mecz finałowy.

Swój udział potwierdziły między innymi drużyny: funkcjonariusze KSP i CBŚ, policyjni antyterroryści, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służba Kontrwywiadu Wojskowego, Służba Więzienna, Straż Graniczna, Straż Ochrony Kolei, Żandarmeria Wojskowa, straż pożarna, straż miejska, reprezentacja Wojska Polskiego, Straż Marszałkowska a także policja z Węgier, Litwy i Mołdawii.

Zareagował po służbie, zginął

Zawody te są nie tylko sportową rywalizacją o trofeum. Funkcjonariusze i żołnierze chcą uczcić pamięć Andrzeja Struja.

Ten 42-letni funkcjonariusz, 10 lutego 2010 r. na przystanku tramwajowym, zwrócił uwagę dwóm młodym chuliganom, którzy niszczyli tramwaj. Był wtedy po służbie. Został ugodzony nożem. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Zostawił żonę i dwie córki.

bf/ran