Zagłosuj na najwęższy dom świata

Warszawa

Fakty TVNDom Kereta dostanie nagrodę?

Dom Kereta, który powstał na Woli, został nominowany do prestiżowej nagrody Archtizer A+, przyznawanej najciekawszych projektom światowej architektury.

Najwęższy dom świata stworzony specjalnie dla izraelskiego pisarza Etgara Kereta zakwalifikował się do grona finalistów w kategorii poświęconej projektom, które oprócz wartości architektonicznej uwzględniają także aspekt społeczny – Architekture +Living Small.

Głosowanie do 8 marca

Warszawska instalacja walczy o dwie nagrody – jedną przyznawaną przez jury konkursowe, oraz specjalną nagrodę przyznawaną przez internautów.

Warszawski może poprzeć każdy – wystarczy wejść na stronę konkursu, zarejestrować się i zagłosować. Głosowanie trwa do 8 marca.

Wciśnięty w szczelinę

Artystyczna pracownia została wciśnięta w szczelinę między budynkami o szerokości od 122 cm do zaledwie 72 przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej.

Mieszkanie ma powierzchnię zaledwie 14 m kw. Na dwóch piętrach znajdują się wszystkie najważniejsze pomieszczenia. Jest salon z pufą, łazienka z wc i prysznicem oraz sypialnia z łóżkiem i biurkiem.

W tym niezwykłym domu znajdują się również kuchnia z kuchenką elektryczną i zlewem.

ZOBACZ DOM KERETA OD ŚRODKA:

TAK POWSTAWAŁ DOM:

Zobacz jak wygląda najwęższy dom świata
Fakty TVN
Dom Etgara Kereta
TVN24