Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Zagłosuj na najlepszy budynek stolicy. To ostatni dzwonek

Warszawa

Urząd MiastaNagroda architektoniczna

Tylko do czwartku można głosować na najlepszy budynek w Warszawie, który został ukończony w ubiegłym roku. Werdykt w sprawie nagrody architektonicznej miasta poznamy 7 grudnia.

Szansę na jej zdobycie mają twórcy i architekci, których dzieła wpisały się w pejzaż stolicy i wyznaczyły nowe standardy projektowe.

Dwie edycje konkursu

"W tym roku odbywają się dwie edycje konkursu: ocenione zostaną budynki wybudowane w roku 2015 oraz wcześniejsze dokonania architektów z lat 2001-2014" – przypomina urząd miasta.

Wpłynęło około 300 propozycji, z których jury wybrało kilkanaście. Zostały podzielone na sześć kategorii. W każdej z nich jury przyzna jedną nagrodę, natomiast z pośród wszystkich wybierze najlepszy budynek 2015 roku i to jemu przyzna Grand Prix. Z tej samej listy swoją ulubioną realizację wskażą w głosowaniu mieszkańcy.

Każdy może oddać jeden głos, wchodząc na stronę nagroda-architektoniczna.pl. Zwycięzców poznamy 7 grudnia, podczas uroczystej gali.

Jury będzie obradować nad jeszcze jedną edycją konkursu - tym razem na najlepszy budynek z lat 2001 - 14.

Pełen skład jury:

Michał Olszewski - przewodniczący, wiceprezydent Warszawy
Marlena Happach - dyrektor Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

Marek Mikos - zastępca dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego

Michał Czaykowski - przewodniczący Komisji Ładu Przestrzennego Rady m.st. Warszawy

Maciej Kowalczyk - członek Rady Architektów Europy (ACE-CAE), wiceprezes prezes Oddziału Warszawskiego SARP

Konrad Kucza-Kuczyński - wykładowca, kierownik Katedry Projektowania Urbanistywno-Architektonicznego Politechniki Warszawskiej

Ewa. P. Porębska - redaktor naczelna miesięcznika "ARCHITEKTURA-murator”

Jolanta Przygońska - urbanistka, prezeska Stowarzyszenia Polska Izba Urbanistów

Grzegorz Stiasny - ekspert w konkursie europejskiej Nagrody Miesa van der Rohe., wiceprezes Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy

Mariusz Ścisło - architekt, prezes Zarządu Głównego SARP

Bogna Świątkowska - prezeska i założycielka Fundacji Bęc Zmiana

Patryk Zaremba - przewodniczący Komisji Dialogu Społecznego ds. Architektury i Planowania Przestrzennego przy BAIPP. Portal tvnwarszawa.pl jest patronem medialnym nagrody.

lista kategorii i nominowanych budynków

ran/mś