Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaglądają na Chłodną

Warszawa

fot

Występy, kramy i tłumy warszawiaków. Tak wyglądała ul. Chłodna z sobotę, kiedy odbyło się jej oficjalne otwarcie. W poniedziałek...

- Może nie ma takich tłumów jak w weeeknd, ale o wolne miejsce na ławeczkach przy kościele wcale nie jest łatwo - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. Warszawiacy chętnie zaglądają na odnowioną za kilkanaście milionów złotych ulicę Chłodną.

Jak na Krakowskim Przedmieściu

W sobotę odbyło się oficjalne otwarcie zrewitalizowanej części ulicy. - Ruch jak na Krakowskim Przedmieściu w słoneczny dzień – relacjonował w sobotę Maciej Wężyk reporter tvnwarszawa.pl. Od rana przez oficjalnie otwartą Chłodną przetoczyły się tłumy. Były występy, ale też i kramy. Po raz pierwszy, oficjalnie, rozbłysła też kładka upamiętniająca warszawskie getto.

Projekt za 13 milionów

Projekt rewitalizacji części ulic Chłodnej i Elektoralnej kosztował blisko 13 mln zł. Zakres prac obejmował przebudowę ulic z użyciem historycznego XVIII-wiecznego bruku oraz nawierzchni asfaltowych i chodników. Przebudowano też skwery po obu stronach kościoła. Zainstalowano latarnie wzorowane na przedwojennych pastorałach. Władze dzielnicy chcą, aby na Chłodnej, jak przed wojną, koncentrowało się życie kulturalne Woli.

par