Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaginął Artur. Pomóż go odnaleźć

Warszawa

nieuciekaj.plW poszukiwaniu Artura

Artur nie wrócił na noc do domu. Rodzice zgłosili już zaginięcie. Teraz w poszukiwaniach może pomóc każdy - to fabuła gry miejskiej organizowanej w sobotę 12 maja przez Fundację ITAKA w ramach kampanii "Nie uciekaj'.

Gdzie jest zaginiony Artur? Co skłoniło spokojnego gimnazjalistę do ucieczki z domu? Na te pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy gry miejskiej Poszukiwany - Poszukiwana, organizowanej przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Zawsze był cichy

Artur to uczeń jednego z warszawskich gimnazjów na Mokotowie. W zasadzie niczym nie wyróżniał się spośród swoich rówieśników, poza tym, że był cichy. Pewnego dnia nie wrócił ze szkoły do domu o zwykłej porze. Początkowo jego rodzice sądzili, że spędza czas z kolegami, ale kiedy nie wrócił na noc, zgłosili zaginięcie. Policja jest zajęta przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw i nie może wszystkich sił skierować do poszukiwań. Ale pomóc może każdy.

Aby odnaleźć Artura, uczestnicy gry będą przemierzać centrum Warszawy w poszukiwaniu wskazówek, poszlak i informacji o miejscu jego pobytu. W trakcie gry poznają historię chłopaka i dowiedzą się o problemach, które doprowadziły do ucieczki z domu.

Rejestracja do 10 maja

Gra odbędzie się w sobotę 12 maja w godzinach 12-15. Fundacja zaprasza do udziału nastolatków w wieku 12-17 lat w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.nieuciekaj.pl. Udział w grze jest bezpłatny. Zgłaszać można się do 10 maja. Na zwycięskie drużyny czekają nagrody. Zabawa inauguruje kolejną edycję organizowanej od 2003 r. kampanii "Nie uciekaj", której celem jest zapobieganie ucieczkom z domu i promocja bezpłatnego telefonu 116 000, gdzie zgłaszać można zaginięcia dzieci.

PAP//wp/ec