Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Zaginął Artur. Pomóż go odnaleźć

Najnowsze

nieuciekaj.plW poszukiwaniu Artura

Artur nie wrócił na noc do domu. Rodzice zgłosili już zaginięcie. Teraz w poszukiwaniach może pomóc każdy - to fabuła gry miejskiej organizowanej w sobotę 12 maja przez Fundację ITAKA w ramach kampanii "Nie uciekaj'.

Gdzie jest zaginiony Artur? Co skłoniło spokojnego gimnazjalistę do ucieczki z domu? Na te pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy gry miejskiej Poszukiwany - Poszukiwana, organizowanej przez Fundację ITAKA - Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Zawsze był cichy

Artur to uczeń jednego z warszawskich gimnazjów na Mokotowie. W zasadzie niczym nie wyróżniał się spośród swoich rówieśników, poza tym, że był cichy. Pewnego dnia nie wrócił ze szkoły do domu o zwykłej porze. Początkowo jego rodzice sądzili, że spędza czas z kolegami, ale kiedy nie wrócił na noc, zgłosili zaginięcie. Policja jest zajęta przygotowaniami do piłkarskich mistrzostw i nie może wszystkich sił skierować do poszukiwań. Ale pomóc może każdy.

Aby odnaleźć Artura, uczestnicy gry będą przemierzać centrum Warszawy w poszukiwaniu wskazówek, poszlak i informacji o miejscu jego pobytu. W trakcie gry poznają historię chłopaka i dowiedzą się o problemach, które doprowadziły do ucieczki z domu.

Rejestracja do 10 maja

Gra odbędzie się w sobotę 12 maja w godzinach 12-15. Fundacja zaprasza do udziału nastolatków w wieku 12-17 lat w grupach maksymalnie pięcioosobowych. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.nieuciekaj.pl. Udział w grze jest bezpłatny. Zgłaszać można się do 10 maja. Na zwycięskie drużyny czekają nagrody. Zabawa inauguruje kolejną edycję organizowanej od 2003 r. kampanii "Nie uciekaj", której celem jest zapobieganie ucieczkom z domu i promocja bezpłatnego telefonu 116 000, gdzie zgłaszać można zaginięcia dzieci.

PAP//wp/ec

Źródło zdjęcia głównego: nieuciekaj.pl