Zadzwoniła do straży miejskiej. "Coś dziwnego biega po jej łazience"

Warszawa

straż miejskaKraba odłowił Ekopatrol

Straż miejska została zaalarmowana przez zdenerwowaną mieszkankę Pragi Południe. - Kobieta poinformowała, że coś dziwnego biega po jej łazience. Okazało się, że to krab - powiedział inspektor Jerzy Jabraszko z warszawskiej straży miejskiej.

Funkcjonariusze z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie w nocy z poniedziałku na wtorek. - Po przybyciu na miejsce zastali zdenerwowaną właścicielkę, która wskazała im drzwi łazienki twierdząc, że coś tam jest, rusza się i jest bardzo dziwne - relacjonuje Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Strażnicy dokładnie przeszukali całe pomieszczenie i znaleźli w nim... kraba wielkości dłoni dorosłego człowieka. Po odłowieniu został on przetransportowany do warszawskiego oddziału CITES w stołecznym zoo.

"Prawdopodobnie uciekł"

- Krab prawdopodobnie uciekł jakiemuś sąsiadowi. W trakcie interwencji funkcjonariusze zauważyli, że w bloku trwa remont pionów kanalizacyjnych i być może krab skorzystał z tej okazji by zmienić miejsce pobytu - tłumaczy Jerzy Jabraszko.

Kraby należą do grupy krótkoodwłokowych skorupiaków z rzędu dziesięcionogów. Są najliczniejszą (opisano 10 500 gatunków) grupą dziesięcionogów, u której pierwsza para odnóży krocznych przekształciła się w szczypce. Wielkość ciała jest bardzo zróżnicowana. Może wynieść od kilku milimetrów (Pinnotheres pisum) do prawie 4 metrów (japoński krab pacyficzny).

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o wężu, który schował się pod autem w Śródmieściu:

Węża odłowili strażnicy z EkopatroluLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

PAP/kk/b