Zadyma na meczu w Łomiankach

Warszawa

video: Agencja TVN /x-news foto: Bartłomiej Zborowski /PAPZadyma na meczu w Łomiankach

W 38. minucie pseudokibice wdarli się na boisko i przerwali IV-ligowy mecz KS Łomianki z Polonią Warszawa. Gospodarze prawdopodobnie zostaną ukarani walkowerem.

- Mamy informację od delegata meczu, że zawody zostały przerwane przy stanie 2:0 dla Polonii. To efekt m.in. czterokrotnego wywieszenia transparentu z obraźliwym napisem pod adresem drużyny gości. Poza tym kibice rzucali petardy hukowe pod nogi piłkarzy wykonujących aut, a jeden z nich wbiegł z trybun na boisko. To miejscowi fani, ale sądząc po okrzykach - sympatyzujący z Legią - powiedział PAP Mirosław Starczewski, wiceprezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej ds. licencji i bezpieczeństwa.

5 osób zatrzymanych

- Do 38 minuty byliśmy świadkami sportowej atmosfery, wtedy to mecz został przerwany przez przedstawiciela PZPN. Potrzebna była nasza interwencja - poinformował na antenie TVN24 Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji. - Grupka pseudokibiców wbiegła na murawę. Zatrzymanych zostało 5 osób. Na szczęście nie było rannych. Gdyby mecz odbył się do końca, moglibyśmy mówić o pełnym sukcesie – mówi Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji.

- Większość zarzutów dla zatrzymanych będzie dotyczyć napaści na funkcjonariuszy - dodał w rozmowie z PAP i nie wykluczył kolejnych zatrzymań.

mówi: Robert Opas z Komendy Stołecznej Policji
video: Agencja TVN /x-news foto: Bartłomiej Zborowski /PAP

Walkower dla Polonii?

Polonia po niespełna 15 minutach prowadziła 2:0 po golach Jacka Kosmalskiego i Michała Strzałkowskiego. Taki wynik utrzymał się do momentu przerwania meczu. Jak powiedział po spotkaniu trener Polonii Piotr Dziewicki, klub otrzyma najprawdopodobniej za ten mecz walkower.

Piotr Dziewicki, trener Polonii Warszawa
video: Agencja TVN /x-news foto: Bartłomiej Zborowski /PAP

- Osoby trzecie wcale niezorientowane na klub z Łomianek, popsuły święto na Mazowszu. Prawdopodobnie będzie walkower, wygramy ten mecz 3:0. Dzięki temu, że Polonia gra w IV lidze, poziom rozgrywek mógłby być podniesiony. Sponsorzy również by się zainteresowali wszystkimi drużynami. Szkoda, że sami sobie podcinamy gałąź, na której siedzimy. Kibice nie zdają sobie z tego sprawy - powiedział Dziewicki.

Apel burmistrza

Władze Łomianek ostrzegały przed sobotnim meczem. Burmistrz wystosował nawet specjalny apel do mieszkańców miasta. Prosił w nim o skrócenie działalności sklepów znajdujących się w pobliżu stadionu, a także o zabezpieczenie posesji, mienia i zabranie samochodów znajdujących się w okolicy.

Po tym, jak zapadła decyzja o degradacji Polonii Warszawa z ekstraklasy i dopuszczeniu Czarnych Koszul do rozgrywek IV ligi, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ze względu na bezpieczeństwo umieścił Polonię w grupie północnej. Tym sposobem Czarne Koszule praktycznie nie będą grały z zespołami z Warszawy ani jej okolic, co w dużej mierze pozwoli uniknąć spięć z fanami Legii. Drużyna KS Łomianki, jako jedyny zespół z grupy północnej mecze rozgrywa tak blisko, zaledwie kilka kilometrów od Warszawy.

zdjęcia na stronie głównej: Bartłomiej Zborowski /PAP

Related content

lata/PAP//ec