Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaduszki Jazzowe na Białołęce

Warszawa

Adam Pierończyk i Anthony Joseph

Znakomity saksofonista jazzowy Adam Pierończyk w towarzystwie muzyków z USA i Brazylii oraz poety Anthony’ego Josepha wystąpi w niedzielę w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Adam Pierończyk zainauguruje na Białołęce trasę koncertową swojego najnowszego międzynarodowego projektu muzycznego. Jego kwintet dopełnią brazylijski gitarzysta Nelson Veras, basista Robert Kubiszyn oraz perkusista Joh B.Arnold z USA. Gościem saksofonisty będzie także mieszkający w Londynie poeta o karaibskich korzeniach Anthony Joseph, który będzie recytował swoje teksty.

Pierończyk to jeden z najciekawszych polskich jazzmanów średniego pokolenia. Koncertuje niemal na całym świecie, może się pochwalić wieloma nagrodami. W rok 2014 po raz dziesiąty został "Najlepszym Saksofonistą Sopranowym" według magazynu "Jazz Forum". Na swoim koncie ma także Fryderyki. Komponuje także muzykę do spektakli teatralnych. Realizuje się również jako dyrektor artystyczny Sopot Jazz Festivalu.

Drugim bohaterem wieczoru będzie poeta, pisarz, performer, muzyk i wykładowca akademicki Anthony Joseph. Ten urodzony w Trynidadzie uchodzi za "jeden z najbardziej ekscytujących, innowacyjnych głosów Wielkiej Brytanii".

2 listopada, niedziela, godz. 19.00 Sala koncertowa Białołęckiego Ośrodka Kultury, ul. van Gogha 1 Bilety w cenie 12/15 zł

b