Zacznij sezon rowerowy na Stadionie Narodowym

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plStadion Narodowy w Warszawie

Taka okazja zdarza się po raz pierwszy - w niedzielę każdy może wjechać na Stadion Narodowy na rowerze. Wprawdzie nie ma on bieżni, nici więc z rundy honorowej, ale wjazd na płytę to też nie lada atrakcja.

Niedziela to oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Teraz rower". - Jeśli po zimie nie mieliście jeszcze okazji wypróbować swoich rowerów, nie zwlekajcie - zachęcają organizatorzy.

Zbiórka na płycie

Początek imprezy o godzinie 9:30. Rowerzyści pojawią się na płycie praskiej areny po raz pierwszy. - Z radością przyłączyliśmy się do inicjatywy, która promuje aktywne spędzanie wolnego czasu oraz popularyzuje jazdę na rowerze, jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu. Chcemy jednocześnie pokazać, że Stadion Narodowy to świetne miejsce dla miłośników dwóch kółek - przekonuje Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy Stadionu Narodowego w Warszawie.

Rowerzyści zbiorą się na płycie, gdzie Straż Miejska zapewni krótki kurs ruchu drogowego, a chwilę instruktorka fitness - pięciominutową rozgrzewkę. Około 10 peleton wyruszy na przejażdżkę po mieście. Zaplanowana trasa liczy 10 km.

Rowerem do pracy i szkoły

Celem kampanii "Teraz Rower" jest propagowanie roweru jako środka transportu, a także motywowanie do prowadzenia aktywnego trybu życiu, promowanie turystyki rowerowej oraz zachęcenie do tworzenia nowych inicjatyw rowerowych. -Chcemy promować kulturę rowerową, motywując wszystkich do poruszania się nim codziennie, w drodze na uczelnię, do pracy czy do szkoły - tłumaczy koordynator akcji Piotr Łuczyński.

roody