Najnowsze

"Zaczęli bez uzgodnienia". Ratusz nakazuje przerwanie remontu Trasy AK

Najnowsze

Przerwany remont na Trasie AK
TVN24Przerwany remont na Trasie AK

Zwężenie jezdni od samego rana powodowało korki na Trasie Toruńskiej i w okolicy. - Wykonawca bez uzgodnienia z nami rozpoczął remont Trasy AK. Wiceprezydent Jacek Wojciechowicz nakazał wstrzymanie tych prac - poinformował w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik stołecznego ratusza, Bartosz Milczarczyk. Trasa została udrożniona po godzinie 13.20.

Milczarczyk twierdzi, że ratusz interweniował w tej sprawie od razu. Jednak dopiero ok. godz. 13.00 pracownicy zaczęli udrażnianie pasów. Trwało to kilkadziesiąt minut.

- Po godzinie 13.20 kierowcy mieli już do dyspozycji wszystkie pasy - relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Na asfalcie zostało jednak żółte oznakowanie, które nie jest skreślone. Wprowadza to zamieszanie - wytyka reporter.

Początek wielkiego remontu

Portal tvnwarszawa.pl o problemach informowała od 9.00. W południe trasa nadal stała w korku. Zablokowane były skrajnie lewe pasy Trasy AK w obu kierunkach, od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza. Na miejscu pracowali drogowcy. - Wycięte są barierki energochłonne. Jest również koparka - mówił rano reporter tvnwarszawa.pl.

Czy to początek około dwuletniego remontu Trasy AK, który miał ruszyć w październiku?

- Wiemy, że są tam prowadzone jakieś prace remontowe, ale funkcjonariuszy tam nie ma - informowała rano Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o sprawie dowiedziała się od nas. Obiecała więcej informacji wkrótce, ale nadal nie podała szczegółów.

"W związku z rozpoczynającymi się pracami na dk 8 na odcinku od Powązkowskiej do Modlińskiej zamknięto lewe skrajne pasy w obu kierunkach na wysokości mostu Grota - Roweckiego, utrudnienie potrwa do dnia 25.10.2013 roku." - taką lakoniczną informację podał na razie Dyżurny Punktu Informacji Drogowej z Centrali GDDKiA.

Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza przekazał po 12.00, że wykonawca "bez uzgodnienia" rozpoczął remont Trasy AK. Jutro mamy poznać jego szczegóły oraz planowane objazdy. Dowiemy się też, drogowcy wznowią prace.

Rzecznik ratusza utrudnieniach na Trasie Toruńskiej
Rzecznik ratusza utrudnieniach na Trasie ToruńskiejTVN24/tvnwarszawa.pl

INTERNAUCI GORĄCO KOMENTUJĄ PRACE.

Zakorkowana Trasa AK
Zakorkowana Trasa AKTVN24

Internauci zaalarmowali

Pierwsze informacje o problemach na Trasie Toruńskiej i w jej okolicy dostaliśmy od internautów na warszawa@tvn.pl:

- Bez żadnej zapowiedzi na Trasie Toruńskiej zamknięto pasy na wysokości Osiedla Potok. Korki zaczynają się na Bródnie i pod McDonaldem na Modlińskiej, do tego stoi Wisłostrada - napisał przed 9.00 na warszawa@tvn.pl Adam.

- Zwężona jest TT na wysokości Gwiaździstej. Korek z jednej strony sięga Centrum Handlowego Targówek, a w drugą stroną od ul. Powązkowskiej, S8 stoi jak okiem sięgnąć - alarmował Robert.

Jak donosił z kolei internauta Łukasz, ulica Głębocka też stanęła, mimo że nigdy nie ma tam korków o tej porze.

"Wszędzie korki"

Jak powiedział Zieliński, także dojazd to Trasy Toruńskiej jest bardzo utrudniony przez prace.

- Wszędzie są korki. Wjazd od ul. Jagiellońskiej na most Grota jest praktycznie niemożliwy - mówił po 9.00.

su/mz

Pozostałe wiadomości