Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaciągnął dziewczynkę do lasu. Miał dwa promile

Warszawa

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

Prawie dwudziestu policjantów szukało małej dziewczynki w Lesie Bródnowskim. Zostali zaalarmowani przez kobietę, która widziała jak mężczyzna siłą ciągnie dziecko w stronę zarośli.

W akcji brał udział również przewodnik z psem tropiącym.

Pijany opiekun

5–letnia Wiktoria bawiła się przy ruchliwej trasie. Przejęta losem dziecka 40–letnia kobieta postanowiła zwrócić uwagę siedzącemu opodal mężczyźnie. Ten w odpowiedzi chwycił dziewczynkę za rękę i pociągnął za sobą. Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast przystąpili do działania. Po dwóch godzinach, na terenie ogródków działkowych, udało im się odnaleźć Norberta P. 40–latek miał dwa promile alkoholu we krwi i w tym stanie "opiekował się" dzieckiem swojej znajomej. Policjanci ustalili, że gdy kobieta zostawiała córkę z Norbertem P. ten był jeszcze trzeźwy. 40–latek trafił do policyjnej celi. Za narażenie dziecka na utratę życia lub zdrowia grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Wiktoria została zbadana przez lekarza. Dziewczynce nic się nie stało.

wp