"Zachybotało, maszyna jakby opadła". Samolot Wizz Air zawrócił

Warszawa

fot. Łukasz Golowanow, Maciej Hypś, Konflikty.plPowrót na lotnisko

Samolot linii Wizz Air z Warszawy do Londynu musiał zawrócił na Lotnisko im. Fryderyka Chopina. Po kilkudziesięciu minutach lotu piloci zgłosili usterkę techniczną. Barbara, która razem z 160 pasażerami była na pokładzie samolotu, poinformowała redakcję Kontaktu24 o kłopotach maszyny.

- Zachybotało samolotem, maszyna jakby opadła. Potem poczułam zapach spalenizny. Inni pasażerowie też go czuli. Po chwili wyszedł do nas pracownik. Zostaliśmy poinformowani, że doszło do awarii - relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 @Barbara, pasażerka samolotu.

"Nie było to lądowanie awaryjne"

Maszyna wystartowała z warszawskiego lotniska po godzinie 6 rano. Będąc już w powietrzu, podjęto decyzję o zawróceniu. - Samolot zgłosił usterkę techniczną. Nie było to lądowanie awaryjne - poinformował Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jak dodał, nie ogłoszono też potrzeby uruchomienia służb ratunkowych. Nie ma bliższych informacji, o jaką usterkę chodzi.

Na pokładzie samolotu Wizz Air lecącego na londyńskie lotnisko Luton leciało 161 pasażerów. Obecnie czekają oni na ponowny wylot o godzinie 11.

Kontakt24//ec