Zachwycają turystów w Nowym Jorku, teraz stanęły w Warszawie.

Warszawa

UMWarszawskie stoliki

W najbardziej charakterystycznych miejscach stolicy stanęły nietypowe meble miejskie. Takie rozwiązanie podpatrzyło w Nowym Yorku kilka warszawianek. O swoim pomyśle powiedziały urzędnikom.

Warszawskie stoliki to projekt pilotażowy, który będzie realizowany do 15 września.

19 stolików

Na Rynku Starego Miasta, przed Muzeum Warszawy, przy dzwonnicy kościoła św. Anny na pl. Zamkowym (od 7 sierpnia), w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej, przed budynkiem Polskiej Akademii Nauk oraz na placu Hallera przed Centrum Wielokulturowym stanie 19 kolorowych stolików i krzeseł. Turyści i warszawiacy będą mogli z nich skorzystać w godzinach 10.00 - 20.00 (w przypadku okolic ul. Karowej od godz. 12.00).

"Podobne meble można spotkać w przestrzeni miejskiej Nowego Jorku, gdzie cieszą się dużym zainteresowaniem. Zza oceanu pomysł do Warszawy przywiozły mieszkanki Śródmieścia" - informuje ratusz. Jak podaje ratusz, projekt "Warszawskich stolików" został realizowany przez stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej we współpracy z instytucjami kultury i nauki, tj. Muzeum Warszawy, Domem Spotkań z Historią oraz Polską Akademią Nauk. Każda z tych instytucji planuje prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych w lokalizacjach, w których stoją warszawskie stoliki. Stoliki zostały udekorowane naklejkami (z QR kodami) w języku polskim i angielskim.

kz/mś