Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Zabytkowym tramwajem na walentynki. "Linia "B" jak Bemowo"

Najnowsze

TWNa nowe tory wyruszy zabytkowy tabor

W związku z otwarciem nowego torowiska na Bemowie, w sobotę mieszkańcy dzielnicy, jak i inni warszawiacy, będą mogli przejechać się zabytkowym tramwajem linii "B".

W sobotę po wielu latach starań i oczekiwań wreszcie składy pojadą ulicą Powstańców Śląskich od ul. Górczewskiej do ul. Radiowej. Do dyspozycji pasażerów oddana zostanie linia 11, która kursować będzie na trasie: Metro Młociny - Metro Marymont.

Oprócz linii 11, w sobotę wyjedzie także okolicznościowa linia "B".

Jak tłumaczy ratusz, to już tradycja, że kolejne odcinki trasy tramwajowej wzdłuż Powstańców Śląskich, dzięki staraniom Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej, są "otwierane" przez zabytkowe tramwaje. - Tak było 31 sierpnia 1997 roku kiedy oddawano do eksploatacji trasę od Obozowej do pętli Nowe Bemowo oraz 21 grudnia 2005 roku kiedy została otwarta trasa łącząca Bemowo z Bielanami, czyli z Nowego Bemowa do ul. Broniewskiego - przypomina.

Linia "B" kursować będzie w godzinach 10.00 - 18.00 na trasie: ZAJEZDNIA WOLA – Wolska – Połczyńska – Powstańców Śląskich – NOWE BEMOWO – Powstańców Śląskich – Połczyńska – Wolska – Skierniewicka – ROGALIŃSKA (przystanek dla wysiadających) – ZAJEZDNIA WOLA.

Linia będzie obsługiwana przez pięć zabytkowych tramwajów, które będą podjeżdżały na przystanki co 15 minut.

Ręcznie kasowane bilety

W okolicznościowej linii będą obowiązywały wszystkie bilety z taryfy ZTM. Bilety jednorazowe przesiadkowe lub czasowe będą „kasowane” ręcznie przez konduktorów z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

Bilety krótko- lub długookresowe będą ważne jedynie po wcześniejszym skasowaniu lub aktywacji w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w metrze. Konduktorzy nie będą mieli możliwości aktywacji kontraktów na Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Na pasażerów, którzy zdecydują się na przejażdżkę linią B, z okazji walentynek czeka słodka niespodzianka.

su

Źródło zdjęcia głównego: TW

Pozostałe wiadomości