Zabytkowym tramwajem w lany poniedziałek

Warszawa

ZTMZabytkowe składy wyjadą na tory

Ci, którzy nie opuścili stolicy na święta, mogą przejechać się zabytkowymi tramwajami i poczuć, jak mieszkańcy dawnej Warszawy. Linia W kursuje po mieście w Poniedziałek Wielkanocny.

Składy zaczęły jeździć w samo południe i będą kursować do godziny 18.00. Startują z pętli na placu Narutowicza, następnie jadą Grójecką, Al. Jerozolimskimi, mostem i aleją Poniatowskiego, dalej al. Zieleniecką, Kijowską, al. Tysiąclecia i Kawęczyńską dojeżdżają do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Wracają tą samą trasa. Składy, które wyjechały to użytkowane w latach 40. wagony N oraz wagony K, popularnie zwane "Berlinkami". Oprócz nich zobaczyć możemy także tramwaj 105Na.

Bilety ZTM

W tramwajach linii W obowiązuje taryfa ZTM. Bilety krótkookresowe są kasowane przez konduktorów, członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Natomiast na biletach jednorazowych przesiadkowych i czasowych konduktorzy umieszczają pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu.

- Trzeba pamiętać, że przejazd na podstawie ważnego biletu okresowego, krótko lub długookresowego, możliwy będzie po wcześniejszym jego skasowaniu w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra - uprzedzali pracownicy Zarządu Transportu Miejskiego i przestrzegali - w tramwajach linii W nie będzie można aktywować karty.

Zobacz jak w przeszłości wyglądały parady zabytkowych pojazdów komunikacji miejskiej. Ostatnia odbyła się w maju 2016 roku:

Parada zabytkowych autobusówTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kw/r