Najnowsze

Wypadek na torach pod Grodziskiem Mazowieckim. Nie żyje jedna osoba

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek na torach pod Grodziskiem Mazowieckim

Pociąg potrącił mężczyznę w miejscowości Żaby pod Grodziskiem Mazowieckim. Straż pożarna podaje, że nie udało się go uratować. Były utrudnienia dla pasażerów na linii Warszawa - Kutno.

Do wypadku doszło około godziny 19 w miejscowości Żaby pod Grodziskiem Mazowieckim. Jak przekazał nam Krzysztof Stefaniak, oficer prasowy grodziskiej straży pożarnej, początkowo zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło do sochaczewskich strażaków, ze względu na nieprawidłową lokalizację.

"Pociągiem osobowym podróżowało ponad sto osób"

- Do zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy z JRG w Sochaczewie oraz jeden zastęp OSP Paprotnia. Po zweryfikowaniu miejsca powstania wypadku zgłoszenie przekazano do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Dyżurny zadysponował na miejsce jeden zastęp z JRG w Grodzisku Mazowieckim oraz zastępy OSP Boża Wola i Baranów - wyliczał.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu potwierdzono treść zgłoszenia. Mężczyzna nie przeżył tego wypadku - poinformował Stefaniak. Ze wstępnych ustaleń służb wynikało, że pieszy przechodził przez tory w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Jak opisywał Stefaniak, na miejscu działały służby. Byli tam policja, pogotowie i straż pożarna z Grodziska Mazowieckiego. Zastępy z Sochaczewa zostały odwołane do koszar. Strażacy zajęli się zabezpieczeniem terenu oraz zebraniem informacji o poszkodowanych. - Pociągiem osobowym podróżowało ponad sto osób. Na ten moment nikt nie uskarża się na żadne dolegliwości - zaznaczył.

Gabriela Putyra z Komendy Stołecznej Policji podała, że okoliczności wypadku będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratora. - Mężczyzna został potrącony przez pociąg relacji Warszawa - Płock. Maszynista był trzeźwy - mówiła.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii Warszawa - Kutno

- Ruch pociągów został wstrzymany w obu kierunkach. Pasażerowie zostaną przetransportowani do zastępczego środka komunikacji - zapowiedział Stefaniak.

Koleje Mazowieckie ostrzegały w komunikacie przed utrudnieniami na linii kolejowej Warszawa - Kutno, na odcinku Błonie - Boża Wola. "Niektóre pociągi mogą być odwołane, skrócone lub opóźnione. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie" - podano.

Ruch został przywrócony około 23.30.

Informowaliśmy też o śmiertelnym wypadku w Ząbkach, gdzie autobus miejski zderzył się z ciężarówką:

Wypadek w Ząbkach
Wypadek w ZąbkachArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości