Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zabójstwo w szkole. Pełnomocnik Emila B. nie zgadza się z decyzją sądu

Warszawa

Tragedia w szkole (materiał z 10 maja)TVN24
wideo 2/6

Do sądu wpłynęło zażalenie na decyzję o przekazaniu prokuraturze sprawy Emila B., podejrzewanego o śmiertelne ranienie nożem kolegi w szkole - poinformował rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga Marcin Kołakowski. W sprawie zatrzymano łącznie pięć osób.

W ubiegłym tygodniu Kołakowski poinformował, że do sądu wpłynął wniosek pełnomocnika Emila B. o wstrzymanie postanowienia o przekazaniu sprawy do prokuratury. Na zażalenie przysługiwał tydzień.

Chcą ich sądzić jak dorosłych

Oprócz Emila B. w sprawie zatrzymano cztery inne osoby nieletnie. Nie są one uczniami szkoły, w której doszło do zabójstwa. Jak poinformował w środę Kołakowski, wszyscy przebywają obecnie w schronisku. - Każda z tych osób znajduje się w innej placówce, nie mają ze sobą kontaktu - dodał.

W ubiegłym tygodniu prokuratura skierowała wniosek o sądzenie trojga nastolatków zatrzymanych w sprawie zabójstwa jak dorosłych. Dotyczy on dwóch 15-letnich chłopaków i 15-letniej dziewczyny.

Czwarty zatrzymany to 14-latek. Według przepisów, nie może być sądzony jak dorosły. W jego przypadku prawdopodobnie będzie toczyło się postępowanie przed sądem dla nieletnich.

Śledczy nie zdradzają na razie roli zatrzymanych osób. Niewykluczone, że może chodzić o nakłanianie do zabójstwa lub pomoc w w nim, bo śledczy nie mają wątpliwości, że ciosy zadawał tylko Emil.

Zabójstwo w szkole

16-letni Kuba zmarł w piątek 10 maja po tym, jak w szkole im. Króla Maciusia I w Wawrze zaatakował go nożem inny uczeń. Podejrzany o zabójstwo piętnastoletni Emil B. trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia specjalna grupa powołana w Komendzie Stołecznej Policji.

Uroczystości pogrzebowe zmarłego ucznia odbyły się w ubiegły czwartek na Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim

PAP/kk/b