Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zabójstwo w Płońsku. Jest list gończy za Dąbrowskim. "Może być uzbrojony"

Warszawa

TVN24Poszukiwany przez policję

Prokuratura wydała list gończy za Mariuszem Dąbrowskim. Jest też wniosek o tymczasowy areszt. Śledczy podejrzewają "Lipka" o śmiertelne postrzelenie mężczyzny w Płońsku. Policja ostrzega, że może być uzbrojony.

- Policjanci cały czas sprawdzają wszelkie informacje, wszelkie tropy, które mogłyby doprowadzić do poszukiwanego 39-letniego mężczyzny. Dzisiaj prokuratura dostała od sądu zgodę na tymczasowy areszt na 14 dni od momentu zatrzymania - podaje reporterka TVN24 Agnieszka Veljković.

Prokuratura wydała za mężczyzną list gończy, a to oznacza, że Mariusza Dąbrowskiego szukają teraz policjanci z całego kraju. - Twierdzą, że może być uzbrojony, prokuratura mówi otwarcie - to mogła być egzekucja – informuje reporterka.

"Znali się i kolegowali"

Prokuratura twierdzi, że obaj mężczyźni się znali, a nawet kolegowali. Obaj mieli wcześniej zatargi z prawem.

– Zarówno sprawca, jak i pokrzywdzony byli karani sądownie za przestępstwa przeciwko mieniu, za przestępstwa pobicia, za posiadanie narkotyków – podaje Ewa Abroziak, prokurator regionalny w Płońsku.

O motywie zbrodni – ze względu na dobro postępowania – prokuratura nie informuje.

– Tych informacji prokuratura będzie udzielać później. Więcej szczegółów poznamy po zakończonej sekcji zwłok. Ciało 33-letniego mężczyzny zostało przewiezione do Warszawy. Tam w zakładzie medycyny sądowej zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, która powie więcej, między innymi o typie broni z której strzał został oddany – mówi Agnieszka Veljković.

Mężczyzna wciąż może być uzbrojony. Policja wraz z prokuraturą proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu miejscu pobytu "Lipka". Śledczy przypominają, że za zatajanie informacji o przebywaniu osoby poszukiwanej listem gończym grozi kara do trzech lat więzienia. Z kolei za ukrywanie takiej osoby możemy trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Ranny w okolice serca

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek rano. 33-letni mieszkaniec Płońska został postrzelony. Ranny w okolice serce został odwieziony do szpitala w stanie ciężkim. Lekarzom nie udało się uratować mu życia. Jak podawała policja, na miejscu zbrodni nie odnaleziono broni.

W poniedziałek policja rozpoczęła poszukiwania 38-letniego Mariusz Pawła Dąbrowskiego, którego podejrzewa o zabicie kolegi. Osoby mające informacje na temat poszukiwanego proszone są o kontakt z komendą w Płońsku (23 662 15 00) lub komenda wojewódzką w Radomiu (48 345 24 44). Można też zadzwonić pod numery alarmowe 997 i 112 lub zgłosić się osobiście. Policja gwarantuje anonimowość.

kz/b