Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zablokują Wisłostradę przed długim weekendem. Bo przedłuża się remont

Warszawa

Samorząd Młocin, FacebookMieszkańcy zapowiadają zmiany

Mieszkańcy Młocin chcą zablokować Wisłostradę. W samo południe, przed rozpoczęciem długiego weekendu. To wyraz ich protestu na przedłużającą się budowę Encyklopedycznej i Książąt Mazowieckich.

O sprawie pierwsza napisała "Gazeta Stołeczna". Klamka zapadła w poniedziałek, podczas zebrania Samorządu Mieszkańców Młocin. Wisłostrada ma być zablokowana na wysokości Pułkowej i Heroldów przez trzy godziny. Choć na facebookowej stronie mieszkańców czytamy, że protest planowany jest na wtorek – 13 czerwca, "Stołeczna" pisze, że mieszkańcy na ulicę wyjdą w środę, przed rozpoczęciem długiego weekendu. Planują spowalniać ruch od godziny 15 do godziny 18.

"Oczekujemy na zgodę na taki protest, a jeśli jej nie dostaniemy, będziemy utrudniać przejazd, na ile się da. Dodatkowo złożyliśmy wniosek odwołanie burmistrza Bielan Tomasza Menciny (PO)" - zapowiada Agnieszka Gola w rozmowie ze "Stołeczną".

Duże opóźnienie

Dlaczego mieszkańcy zdecydowali się na taki krok? Budowa opóźniona jest o rok, a zdaniem protestujących "tempo prac urąga wszelkim standardom. Winimy za to przedsiębiorstwo miejskie, które bezprzetargowo podjęło się tego remontu" – tłumaczą mieszkańcy.

- Tak naprawdę obiecują ten remont od 10 lat, ale dwa lata temu ogłosili z wielką pompą, że mają pieniądze. Z wielką pompą bo to jedna z największych inwestycji na naszych niedoinwestowanych Bielanach. W zeszłym roku zabierali się tak długo do tego, że ówczesny samorząd Młocin przegłosował uchwałę żądającą od prezydenta Warszawy odwołania niekompetentnego burmistrza. Uchwała co prawda utknęła bez odpowiedzi w miejskim ratuszu, ale burmistrz się przestraszył i doprowadził w końcu do startu inwestycji. Zamknęli ulicę na początku stycznia, przy 20 stopniowym mrozie zapowiadając roboty. Prace posuwają się bardzo powoli, obiecywali nam, że skończą do końca marca, potem do połowy maja, do końca maja, do końca września, a teraz bezterminowo - opowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl Jacek Jeżewski.

Zmieniają terminy

Prace na Młocinach rozpoczęły się jesienią 2016 roku. Na przebudowę odcinka od trasy mostu Północnego do Pasymskiej dzielnica dostała już 7,5 mln złotych, a cała inwestycja ma kosztować 15 mln złotych.

Stołeczna podaje, że Wiktor Wojewódzki, szef Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg, w maju prosił mieszkańców "o kilka tygodni cierpliwości". Zapowiadał, że prace skończą się w połowie lipca, teraz zmienił zdanie, mówi o końcu sierpnia.

Kolejną blokadę zapowiadają na piątek 23 czerwca, czyli w dzień zakończenia roku szkolnego.

Podobny protest zorganizowany był w sprawie 400kV:

Utrudnienia na wylotówkach | TVN 24
wideo 2/3

kz/mś