Zablokowali drogę między Ożarowem a Sochaczewem

Najnowsze

Blokada DK 92 w Kopytowie

Około stu osób sprzeciwiających się budowie linii wysokiego napięcia blokowało przez dwie godziny drogę krajową nr 92 w Kopytowie. - Protest przebiegał spokojnie. Kierowcy byli informowani o objazdach - podała podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy Babicach Starych.

- Protest przebiegał spokojnie, mieszkańcy słuchali poleceń policjantów i w czasie większego natężenia ruchu schodzili z przejścia - mówi podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja z komendy w Starych Babicach. - Na miejscu był także przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która odpowiednio wcześniej ustawiła tablice informacyjne. Kierowcy mogli wcześniej skierować się na inne drogi. W proteście wzięło udział około stu osób - dodaje.

Blokowano odcinek drogi w Kopytowie między Ożarowem a Sochaczewem. O proteście informowała na swojej stronie GDDKiA. Blokada przejścia dla pieszych trwała dwie godziny.

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie w ich sąsiedztwie linii wysokiego napięcia 2x400 kV.

Inwestor - Polskie Sieci Elektroenergetyczne - zaproponowały dwa korytarze i oba warianty są oprotestowane przez mieszkańców. Przeciwne budowie linii 400 kV są także władze samorządowe. Mieszkańcy gminy Błonie dołączyli do protestujących w powiatach: grodziskim, żyrardowskim, grójeckim.

skw/b