Ząbki w drugiej strefie biletowej

Warszawa

Ząbki w II strefie

Wspólny bilet na linii wołomińskiej zostanie, ale Ząbki znajdą się w drugiej strefie biletowej. W czwartek uchwałą Rady Warszawy w sprawie zmiany strefy zajęli się stołeczni radni i podjeli decyzję wyznaczającą stację Warszawa Wileńska jako przystanek graniczny na linii kolejowej Warszawa – Wołomin.

Mieszkańcy powiatu wołomińskiego mogą spać spokojnie. Wspólny bilet pozostanie, a jedyną zmianę odczują mieszkańcy Ząbek dojeżdżający do Warszawy koleją. W czwartek Rada Warszawy podjęła uchwałę i zaklifikowała Ząbki do drugiej strefy biletowej. Jednak tylko w przypadku linii kolejowej. Dla mieszkańców korzystających ze wspólnego biletu oznacza to konieczność zakupu droższych biletów ważnych w obu strefach. Za bilet 30-dniowy zapłacą więcej: 156, zamiast dotychczasowych 90 zł za miesięczny w I strefie.

- ZTM wystąpił do władz z propozycją uruchomienia w Ząbkach punktu, w którym mieszkańcy miasta będą mogli zwracać aktywne bilety długookresowe ważne tylko w I strefie biletowej oraz kupić bilety ważne w obu strefach - mówi Igor Krajnow, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.