Zaparkował w niedozwolonym miejscu. Strażacy utknęli, jadąc do pożaru

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wóz strażacki miał problemy z dojazdem do pożaru w Ząbkach
Wóz strażacki miał problemy z dojazdem do pożaru w Ząbkach
WWL112.pl, KB
WWL112.pl, KBWóz strażacki miał problemy z dojazdem do pożaru w Ząbkach

Strażacy mieli problem z dojazdem do pożaru garażu podziemnego na jednym z osiedli w podwarszawskich Ząbkach. Przez nieprawidłowo zaparkowany samochód osobowy utknęli na wąskiej uliczce. Zmagania kierowcy wozu strażackiego zarejestrował mieszkaniec.

Interwencja straży pożarnej w związku z pożarem miała miejsce 3 stycznia po godzinie 17. Portal WWL112 podał w środę, że podczas dojazdu do bloku, w którym płonął podziemny garaż, strażacy utknęli na ulicy Wiosennej. Pojawiło się też nagranie pokazujące sytuację.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Na filmie widzimy, że wzdłuż ulicy wyznaczone są miejsca postojowe, które zajmowały już dwa samochody. Równolegle do nich, po drugiej stronie jezdni stało natomiast bmw. Kierowca pozostawił je na chodniku w taki sposób, że prawa strona pojazdu częściowo wystawała na ulicę. Wóz strażacki z drabiną utknął właśnie przed tymi samochodami.

Strażacy zdecydowali się podjąć próbę przejazdu. Na pomoc ruszył im jeden z przechodniów, który gestami podpowiadał kierowcy, jak przecisnąć wóz przez wąską alejkę. Samo przedostawanie się przez kilkumetrowy odcinek ulicy trwało około minuty i zakończyło się sukcesem. Wcześniej strażacy czekali przez pewien czas z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, ale na miejscu nie pojawił się żaden z właścicieli zaparkowanych pojazdów.

Z relacji portalu WWL112 wynika, że problem nieprawidłowego parkowania na Wiosennej miał być zgłaszany straży miejskiej już kilka tygodni wcześniej.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WWL112.pl

Pozostałe wiadomości