Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Zabił pod Warszawą, wpadł w Szwajcarii

Warszawa

policjaW piątek uciekinier trafi do Polski

44-latek, który w Polsce został skazany za morderstwo, ukrywał się w Szwajcarii. Mężczyznę namierzyli świętokrzyscy policjanci.

W październiku 1999 mężczyzna zabił mieszkańca podwarszawskich Ząbek. Został skazany na 15 lat więzienia, ale w 2012 roku został przedterminowo zwolniony z odbywania kary. - Sąd przydzielił mu kuratora – tłumaczy Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Mężczyzna, mimo zakazu, wyjechał z Polski, a później spowodował wypadek samochodowy w Luksemburgu. Tamtejszy sąd wydał wyrok skazujący, jednak mężczyzna ukrył się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wpadł w Szwajcarii

Sąd Okręgowy w Warszawie w 2015 roku wystawił list gończy. Został też wydany europejski nakaz aresztowania. - Początkowo świętokrzyscy kryminalni namierzyli mężczyznę we Francji, lecz 44-latek szybko zmienił swoją lokalizację – relacjonuje rzecznik.

W końcu został wytropiony w Szwajcarii i zatrzymany przez tamtejszą policję. W piątek został przetransportowany do aresztu śledczego w Warszawie. - Spędzi za kratami resztę wyroku za zbrodnię, której się dopuścił – uzupełnia Tokarski.

wini/r