Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Zabierz do domu kawałek Kongresowej. Będzie aukcja foteli

Warszawa

PKiN / facebook.comBędzie można kupić fotel z Sali Kongresowej

Trwa generalny remont Sali Kongresowej. Część zdemontowanych foteli i krzeseł będzie można wylicytować na specjalnej aukcji i zabrać do domu.

Uroczysta aukcja foteli i krzeseł z Kongresowej odbędzie się w sobotę 25 lipca w Sali Starzyńskiego na czwartym piętrze Pałacu Kultury i Nauki w godz. 14:00 – 19:00.

– Najniższa cena wywoławcza za pojedynczy fotel lub krzesło to 50 zł. Będzie można kupić też zestawy dwóch, trzech lub czterech krzeseł. W sumie na aukcji wystawionych zostanie 77 przedmiotów – zdradza Ewelina Dudziak-Stalęga, rzeczniczka prasowa zarządu PKiN.

Licytacja foteli i krzeseł będzie też częścią obchodów 60. urodzin PKiN. Rejestracja uczestników aukcji rozpocznie się już o godz. 13.30 i będzie trwała do 18.30. Dochód ze sprzedaży krzeseł i foteli zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

Wielki remont

Remont oddanej do użytku w 1955 roku Sali Kongresowej rozpoczął się jesienią ubiegłego roku. Prace obejmą m.in. dostosowanie sali do wymogów przeciwpożarowych i wymianę foteli na nowe. Remont potrwa dwa lata i ma pochłonąć 40 mln złotych.

W czasach PRL w Sali Kongresowej odbywały się w zjazdy PZPR. Występowały też tutaj gwiazdy muzyki między innymi The Rolling Stones, Jan Kiepura, Leonard Cohen, Eric Clapton, Elthon John, Patti Smith czy Herbie Hancock.

W marcu odwiedziliśmy z kamerą remontowaną salę:

jb/jk/b

Sala Kongresowa bez foteli
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl