Zabezpieczał Euro 2012, odchodzi na emeryturę

Warszawa

kspTadeusz Bereda

Wiceszef warszawskiej policji, który odpowiadał m.in. za zabezpieczenie Euro 2012, odchodzi ze stanowiska. - Odchodzę z Policji, ale dalej będę policjantem. Nie mówię żegnam, ale mówię do widzenia - taki słowami inspektor Tadeusz Bereda zakończył swoją 30-letnią służbę

Bereda zastepcą komendanta był od ponad pięciu lat. Zajmował się przede wszystkim oddziałami prewencji.

Ostatnio był odpowiedzialny za zabezpieczenie mistrzostw Euro 2012 w Warszawie. Kierował również pracą policjantów podczas największych demonstracji w mieście. Ze stanowiska odszedł tymczasem na tydzień przed Marszem Niepodległości, któy rok temu skończył się zamieszkami.

Na razie bez zastępcy

Kto zatem pokieruje pracą policjantów w najbliższą niedzielę, kiedy ma dojść do trzech dużych demontracji?

- Nie mam jeszcze informacji, kto go zastąpi. Do 11 listopada przygotowujemy się od dłuższego czasu. Zrobimy wszystko, aby manifestacje przebiegły bezpiecznie - zapewnia tylko Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

W poniedziałek inspektora Tadeusza Beredę w Pałacu Mostowskich pożegnał m.in. komendant stołeczny nadinspektor Mirosław Schossler, wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek oraz Ewa Gawor, szefowa warszawskiego biura bezpieczeństwa.

bf/roody