Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

"Zaatakował trzech mężczyzn na skwerku, prawdopodobnie siekierą"

Warszawa

ShutterstockAtak "ostrym narzędziem" w Sobieniach Jeziorach (zdj. ilustracyjne)

W miejscowości Sobienie Jeziory (powiat otwocki) policja zatrzymała mężczyznę, który ostrym narzędziem miał zaatakować inne osoby. Według informacji funkcjonariuszy dwóch mężczyzn trafiło do szpitala.

Wszystko wydarzyło się przy ulicy Duży Rynek. - Około godziny 16.15 dostaliśmy zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że nieznany mężczyzna, prawdopodobnie trzymający w ręku siekierę bądź inny niebezpieczny przedmiot, zaatakował przebywających na skwerku mężczyzn - poinformował nas Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Jak dodał, funkcjonariusze udali się na miejsce i zauważyli oddalającego się mężczyznę. - Został zatrzymany, obezwładniony przez policję. Na miejsce wezwano karetki pogotowia - powiedział Niezdropa.

Policja podaje, że poszkodowanych zostało trzech mężczyzn, którzy przebywali na skwerku przy Dużym Rynku. Mieli od 43 do 60 lat. - Dwóch zabrano do szpitala, jeden jest pod opieką załogi karetki pogotowia - sprecyzował policjant.

Funkcjonariusze będą ustalać okoliczności całego zajścia. - Zatrzymany mężczyzna jest w naszej dyspozycji, będą z nim prowadzone kolejne czynności - podsumowuje Niezdropa.

Czytaj także o ataku na policjanta w centrum Warszawy:

Napaść na policjanta (nagranie z monitoringu) - I Komenda Stołeczna Policji
wideo 2/4

kw/b