Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaatakował policjantów nożem, jest prokuratorskie śledztwo

Warszawa

Wszczęto śledztwo prokuratorskieTVN24
wideo 2/5

Mężczyzna, który przy ulicy Noakowskiego ranił dwóch policjantów wciąż pozostaje pod opieką lekarską. Funkcjonariusze na razie nie mogą go przesłuchać, ani postawić ewentualnych zarzutów. Wszczęte zostało już śledztwo prokuratorskie, a osoby, które chwilę przed atakiem przebywały z mężczyzną, zostały przesłuchane w charakterze świadków.

O akcji na podwórzu przy ulicy Noakowskiego 8 pisaliśmy w sobotę. Mężczyzna wypadł z okna, później nożem ranił dwóch funkcjonariuszy, a następnie walczył z próbującymi go obezwładnić policjantami i ratownikami medycznymi.

Wciąż bez zarzutów

- Policjanci z komendy Warszawa Śródmieście ustają okoliczności zajścia. Cztery osoby, które już zostały doprowadzone przesłuchano w charakterze świadków - mówi Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji.

Jak dodaje, mężczyzna który był agresorem, jest cały czas pod opieką lekarską i nadzorem policyjnym.

- W niedziele zostało też wszczęte śledztwo prokuratorskie w związku z czynną napaścią na funkcjonariuszy. Nie tylko dwóch policjantów, ale także ratowników medycznych, którzy próbowali udzielić pomocy rannemu mężczyźnie - tłumaczy Iwona Jurkiewicz.

Wypadł z okna

Do zdarzenia doszło w sobotę rano na podwórzu kamienicy przy ulicy Noakowskiego 8. Z zawiadomienia, które dotarło do policji wynikało, że z okna mieszkania wypadł mężczyzna i potrzebuje pomocy lekarskiej, ale nie udaje się jej udzielić, ponieważ jest agresywny - ma nóż, którym grozi podchodzącym do niego osobom.

Dwaj policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, zostali zaatakowani i ranieni przez mężczyznę: jeden w nogę, drugi (lżej) w rękę.

ZOBACZ NAGRANIE Z CAŁEGO ZDARZENIAGdy ostatecznie udało się obezwładnić napastnika, został zabrany do szpitala.

ran//ec