Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaatakował policjantów maczetą, wpadł po 10 latach

Warszawa

kspMężczyzna trafił do aresztu

39-letni mężczyzna, który od ponad 10 lat był poszukiwany listem gończym, trafił do aresztu. Jak informuje policja, w 2004 roku zaatakował maczetą funkcjonariuszy wezwanych do interwencji domowej w Józefowie.

Jak udało zatrzymać się mężczyznę poszukiwanego od 10 lat? Zaczęło się od informacji o awanturze w jednym z domów na obrzeżach Józefowa.

Próbował uciec

Dyżurny komisariatu otrzymał sygnał, że jedna z osób biorących udział w sprzeczce grozi innej nożem. Na miejsce pojechali policjanci z komendy stołecznej, którzy tego dnia pełnili służbę na terenie Józefowa.

Uczestników awantury już nie było, ale w jednym z budynków gospodarczych funkcjonariusze zauważyli mężczyznę. Ten na ich widok próbował uciec.

"Wobec mężczyzny funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. Podczas jego sprawdzania w policyjnej bazie danych okazało się, że już od ponad 10 lat jest on poszukiwany listem gończym, i do dnia wczorajszego ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości" – informuje stołeczna komenda.

Zaatakował maczetą

39-latek był poszukiwany w związku ze zdarzeniem z 2004 roku, gdy podczas interwencji domowej, zaatakował maczetą interweniujących mundurowych. Policja relacjonuje, że mimo oddania strzałów ostrzegawczych, zdołał uciec.

W poniedziałek mężczyzna został przewieziony do aresztu. Grozi mu do trzech lat więzienia.

ran/b