Najnowsze

Zaatakował policjanta nożem

Najnowsze

Policjant raniony przy Ordynackiej
Policjant raniony przy OrdynackiejLech Marcinczak, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Atak na policjanta w centrum Warszawy. Funkcjonariusz został niegroźnie raniony w twarz. Napastnika - 24-letniego obywatela Izraela - zatrzymano.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.30 na ulicy Ordynackiej. - Policjanci podjęli interwencję wobec osoby, która dziwnie się zachowywała, miała poruszać się z niebezpiecznym narzędziem - podał Rafał Retmaniak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Ranny w twarz

Później sprecyzował, że mężczyzna miał w ręku nóż. - W czasie interwencji lekko ranny w twarz został policjant. Funkcjonariusza opatrzono na miejscu, w karetce - dodaje Retmaniak.

Policjant nie pojechał do szpitala, napastnik został zatrzymany. - Będziemy prowadzić czynności zmierzająca do wyjaśnienia sprawy. Raniony policjant pozostaje pod opieką psychologa - mówił Retmaniak.

Policja nie podała, czy napastnik był pod wpływem alkoholu lub narkotyków. - To 24-letni obywatel Izraela. Obecnie przebywa z policjantami w szpitalu, gdzie jest sprawdzany stan jego zdrowia - przekazał przed godz. 19 policjant.

Według naszych nieoficjalnych informacji, mężczyzna najprawdopodobniej ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

Zabezpieczony teren

Na miejscu pojawiły się dwie karetki pogotowia i kilka radiowozów. - Policjant ma zabandażowaną głowę, miejsce zdarzenia jest zabezpieczone taśmą - relacjonował Lech Marcinczak reporter tvnwarszawa.pl.

kz/b

Pozostałe wiadomości