Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Zaatakował łomem kobietę na cmentarzu, 13 razy był w więzieniu

Warszawa

Podejrzany 70-latek | ksp
Podejrzany 70-latek | ksp
Podejrzany 70-latek | ksp
Podejrzany 70-latek | ksp
Podejrzany 70-latek | ksp
Podejrzany 70-latek | ksp

70-letni Tadeusz K. usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i trafił na dwa miesiące do aresztu. Zaatakował łomem kobietę na cmentarzu, wcześniej 13 razy był w więzieniu.

Do ataku doszło na Woli, 70-latek poszkodowanej ukradł torebkę wraz z dokumentami, kartą płatniczą, telefonem komórkowym i pieniędzmi. Złodziejowi nie udało się jednak daleko uciec z łupem, ponieważ zatrzymał go świadek zdarzenia.

Mężczyzna został przekazany policji, a pokrzywdzona odzyskała skradzione rzeczy. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić Tadeuszowi K. zarzuty.

Policjanci ustalili ponadto, że 70-latek przebywał 13-krotnie w zakładzie karnym. "Ostatni raz opuścił więzienne mury we wrześniu 2013 roku. Wtedy odbywał karę 14 lat pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu"- informują w komunikacie policjanci.

Mężczyźnie za popełnienie przestępstwa w okresie recydywy grozi do 15 lat więzienia. Decyzją sądu trafił do aresztu na dwa miesiące.

Zobacz też: "Pobity i okradziony przed sklepem. "Rozległe urazy głowy, złamania żeber"

Mężczyznę napadnięto przed sklepem
ksp

md//ec