Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Zaatakował kobiety. Usłyszał zarzuty za "znieważanie narodu polskiego"

Warszawa

kspMężczyzna zatrzymany przez policję

Prokuratura postawiła zarzuty 32-letniemu Niemcowi, podejrzanemu o naruszenia nietykalności cielesnej i publiczne znieważenia narodu polskiego. Według ustaleń śledczych, mężczyzna zaatakował dwie kobiety, a trzecią napastował.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na Krakowskim Przedmieściu. "Mężczyzna najpierw popchnął dwie starsze kobiety, które upadły na chodnik, a następnie zaatakował inną kobietę przypierając ją do muru i dopuszczając się przy tym przestępstwa na tle seksualnym" - podaje Komenda Stołeczna Policji.

Informuje także, ze 32-letni obywatel Niemiec "łamaną polszczyzną wykrzykiwał słowa wulgarne i powszechnie uważane za obelżywe znieważając w ten sposób naród polski".

Informacje o agresywnym mężczyźnie przekazano policji. Został szybko zatrzymany. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał w organizmie dwa promile alkoholu.

32-latek usłyszał zarzuty, został również tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Policja apeluje o kontakt z komendą przy Wilczej inne, potencjalne ofiary napastnika.

md/b