Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Za nami noc na bardzo dużym minusie. IMGW nadal ostrzega przed mrozem

Warszawa

fot. um / film: TVN24Będzie cieplej

Noc z piątku na sobotę była bardzo mroźna. Termometry w Warszawie pokazały nawet - 15 st. Celsjusza.

Ostrzeżenia przed silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał między innymi dla Mazowsza. Prognozowano, że w nocy temperatura spadnie od -12 do -15 st. C, a lokalnie niewykluczone, że odnotujemy nawet -17 st. C. Średnia prędkość wiatru wyniesie od 8 do 12 km/h.

Nad ranem w sobotę było wciąż bardzo mroźnie. Temperatura powietrza wyniosła -13 st. C. W ciągu dnia będzie cieplej. Jak zapowiadają synoptycy, słupki rtęci wskażą cztery kreski na minusie.

Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, po południu duże. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1018 hPa i spadnie.

Jak prognozują synoptycy, w sobotę odpoczniemy od śniegu.

Idzie odwilż

Następne dni w stolicy przyniosą temperaturę na plusie. W niedzielę słupki rtęci pokażą jedną kreskę na plusie, w poniedziałek - dwie kreski. Wraz z ociepleniem przyjdą opady śniegu z deszczem,

W piątek IMGW wydał ostrzeżenie przed silnym mrozem:

Ostrzeżenie przed silnym mrozem
tvnmeteo.pl

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

su/r