Za co Izabella Ch. trafiła do szpitala? Na jaw wyszła kolejna sprawa

Warszawa

archiwum TVNIzabella C.

Izabella Ch. ponad dwa tygodnie temu trafiła do zakładu zamkniętego. Ale nie za wjazd do przejścia podziemnego przy Rotundzie. Jak informuje "Gazeta Stołeczna", chodzi o wydarzenia z września 2013 roku, gdy kobieta została zatrzymana na ulicy Chłodnej.

Izabella Ch. ponad dwa tygodnie temu trafiła do zakładu zamkniętego. Ale nie za wjazd do przejścia podziemnego przy Rotundzie. Jak informuje "Gazeta Stołeczna", chodzi o wydarzenia z września 2013 roku, gdy kobieta została zatrzymana na ulicy Chłodnej.Pod koniec maja informowaliśmy, że Izabella Ch. została zatrzymana przez policję i skierowana do psychiatrycznego zakładu na leczenie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.To zatrzymanie nie było jednak związane z wyrokiem śródmiejskiego sądu w sprawie z grudnia 2013, gdy kobieta, prowadząc pod wpływem alkoholu, wjechała do przejścia podziemnego w centrum stolicy.

Izabella Ch. zatrzymana. Trafiła do zakładu psychiatrycznego

Ch. została zatrzymana na polecenie wolskiego sądu, bo toczy się przeciw niej jeszcze inna sprawa.

Pod wpływem na Chłodnej

Jak pisze "Stołeczna", 12 września 2013 r. została zatrzymana na ul. Chłodnej pod zarzutem jazdy pod wpływem alkoholu. Postawiono jej zarzuty, ale w momencie, gdy okazało się, że jest niepoczytalna, prokuratura wniosła o umorzenie postępowania. Śledczy chcieli również, by kobieta została skierowana do szpitala.- W styczniu Sąd Rejonowy na Woli wydał takie postanowienie – informuje gazetę sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie. - Podejrzana popełniła czyn zabroniony o znacznej społecznej szkodliwości w stanie niepoczytalności i zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że ponownie taki czyn popełni - uzasadnia.Okazuje się, że o tej sprawie nie wiedział również obrońca Izabelli Ch., czyli mecenas Witold Kabański. W wolskiej sprawie kobietę reprezentował obrońca z urzędu.Decyzji sądu z Woli uchylić nie można, a to oznacza, że Izabella Ch. przynajmniej do końca listopada będzie znajdowała się w szpitalu.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPRAWIE WJAZDU DO PRZEJŚCIA PRZY ROTUNDZIE:

ran/r

Mercedes wpada do przejścia podziemnego
ksp