Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Z wakacji prosto w korki, remonty i objazdy

Warszawa

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plNowy objazd Wisłostrady

Utrudnienia, remonty i objazdy już teraz dają się kierowcom we znaki. Co czeka ich wraz z początkiem roku szkolnego? Zmiany, zmiany, zmiany i kolejne utrudnienia.

WISŁOSTRADA

Z powodu awarii na budowie stacji metra Powiśle, wciąż zamknięty jest tunel Wisłostrady. Od soboty kierowcy mogą korzystać z nowego objazdu nad samą Wisłą.

W kierunku Żoliborza jadą wiślanymi bulwarami. W stronę Mokotowa jedziemy z kolei Wybrzeżem Kościuszkowskim, w przeciwnym kierunku niż do tej pory.

Dzięki temu zmniejszyć mają się korki na ulicach Powiśla, którymi kierowcy objeżdżali zamknięty tunel.

TRASA WZ

Od ubiegłego poniedziałku można też korzystać z mostu Śląsko-Dąbrowskiego, ale w godzinach szczytu przejazd trasą W-Z jest ograniczony, a uprzywilejowana jest komunikacja miejska i jednoślady.

Ratusz o zmianach
TVN24
Nowe objazdy tunelu
Urząd Miasta

MARSZAŁKOWSKA

Od 10 września kierowcy będą mogli wrócić na ulicę Marszałkowską między rondem Dmowskiego, a Królewską. Wcześniej niż zakładano zakończą się prace związane z budową metra.

Tramwaje na ten odcinek wrócą jednak tydzień później. Do 10 września tramwajarze mają natomiast zakończyć prace na odcinku między placem Konstytucji, a rondem Dmowskiego. Wtedy udostępnione będą zajęte teraz pasy ul. Marszałkowskiej.

WĘZEŁ MARSA

Od kilku dni z większymi utrudnieniami trzeba się też liczyć na węźle Marsa. Zamknięcie ul. Okularowej i zmiana organizacji ruchu poważnie utrudniają życie kierowcom. Korki są jeszcze większe niż dotychczas.

Sytuacja ma się poprawić 30 września.

Korek na ul. Marsa
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

MARYNARSKA

Spore utrudnienia także na ul. Marynarskiej. Pomiędzy Taśmową a Wynalazek, ulica zwęża się do jednego pasa w każdą stronę. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie przez 4 tygodnie.

Później drogowcy przeniosą się na sąsiedni wiadukt. Utrudnienia powinny się zakończyć w połowie października.

Korek na Marynarskiej
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ran/roody