Z Trasy AK nie zjedziesz w Powązkowską

Najnowsze

Artur WęgrzynowiczZamknięta Powązkowska

Kierowcy jadący Trasą Armii Krajowej od poniedziałku nie mogą wjechać w Powązkowską. Kierowcy, którzy zjeżdżali w tym miejscu z trasy na Bielany i Żoliborz, będą mogli to zrobić dopiero na wysokości Broniewskiego.

Utrudnienia dotyczą kierowców, którzy jadą trasą od strony Poznania oraz z al. Prymasa Tysiąclecia. W poniedziałek skręt w Powązkowską został zablokowany. Utrudnienia potrwają do końca lipca. Ma to związek z kolejnym etapem remontu trasy.

- Występują drobne utrudnienia w ruchu, odczuwalne jest przytkanie ulicy Broniewskiego. Zazwyczaj o tej godzinie jest pusta - mówił przed 13.00 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl i dodaje, że gorzej może być w popołudniowym szczycie. - Wtedy należy spodziewać się korków - zaznacza reporter.

Wielki remont

Remont Trasy AK trwa od października 2013 roku. Zostanie ona dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Poszerzone i przebudowane zostaną jezdnie główne. Pojawią się również ścieżki rowerowe i pieszo-rowerowe.

Wyremontowanych i przebudowanych będzie 27 obiektów. Sam most Grota-Roweckiego, zostanie poszerzony o 10 metrów i będzie miał po 5 pasów w każdym kierunku.

Jak poinformował nas w maju wykonawca, prace potrwają do sierpnia 2015 roku.

ło/b