Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Z tego płynu mogło powstać 14 tysięcy "tabletek gwałtu"

Warszawa

kspZabezpieczona przez policjantów substancja psychotropowa

Policjanci zatrzymali 47-letniego Dariusza P., a w jego mieszkaniu i samochodzie znaleźli 14 litrów GLB. Z takiej ilości substancji można przygotować 14 tysięcy porcji środka działającego jak "tabletka gwałtu".

Prowadzący śledztwo policjanci ustalili, że 47-letni Dariusz P. może posiadać środki psychoaktywne. Przygotowali zasadzkę. Na ulicy Stawki skontrolowali mercedesa za kierownicą, którego siedział.

W aucie i mieszkaniu

W samochodzie znaleźli dwa pojemniki, w których znajdowała się GBL, czyli substancja działająca jak tabletka gwałtu. Ponadto w schowku w drzwiach znajdowało się kolejne dziewięć buteleczek z płynem.

"Chwilę później policjanci weszli do mieszkania 47-latka. W kuchni znaleźli jeszcze trzy plastikowe pojemniki z GBL. Jak wynika z opinii biegłego w sumie z zabezpieczonej substancji można było przygotować 14 tysięcy porcji handlowych o czarnorynkowej wartości około 168 000 złotych" – podaje Komenda Stołeczna Policji.

Usłyszał zarzuty

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

kz/b