Z Targówka w przyszłość. Metro z kapsułą czasu

Warszawa

UM WarszawaŻyczenia do Warszawiaków przyszłości

Żeby komunikować się z kolejnymi pokoleniami nie trzeba rozwiązań rodem z filmu "Powrót do przyszłości". Wystarczy kapsuła czasu, choć komunikacja niestety jednokierunkowa. Komu to nie przeszkadza, może wysłać wiadomość do warszawiaków przyszłości.

Start budowy trzech praskich stacji drugiej linii metra ogłoszono w kwietniu. Prace ruszyły na początku maja. Na stacji Trocka wkrótce wmurowany będzie kamień węgielny. Ratusz chce przy tej okazji wysłać wiadomość do przyszłych mieszkańców stolicy. Tę wiadomość współtworzyć może każdy.

Życzenia dla Warszawy XXI wieku można wysłać w formie tekstu, zdjęcia lub filmu na adres: metro2@um.warszawa.pl. Urzędnicy czekają na maile do końca tygodnia, do 23:59 w niedzielę. W tytule trzeba wpisać "Kamień węgielny, #metro2 i życzenia".

Wszystkie przeslane przez mieszkańców materiały zostaną zgrane na nośnik elektroniczny i włożone do metalowej tuby. W przyszłym tygodniu nastąpi jej uroczyste wmurowanie w strop stacji metra.

Tam życzenia mają czekać na tych, którzy za dziesiątki lat będą rozbudowywali lub przebudowywali miasto. Oby tylko mieli narzędzia pozwalające na odczytanie współczesnych "nośników elektronicznych".

Zobacz jak miasto ogłaszało w kwietniu rozpoczęcie budowy 3 kolejnych stacji metra:

Rozpoczyna się rozbudowa metra na Targówku
TVN24

mś/r