Z tą kartą mieszkańcy zapłacą mniej za bilet

Warszawa

ZTMKarta legionowianina

Legionowo to kolejna gmina, która przystąpiła do programu "Warszawa+". Od maja mieszkańcy będą mogli wyrobić sobie spersonalizowane karty legionowianina. Dzięki temu zapłacą mniej za komunikację.

Porozumienie w tej sprawie podpisali prezydent Legionowa i dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Oferta "Warszawa+" skierowana jest do gmin aglomeracji warszawskiej, których mieszkańcy korzystają codziennie z komunikacji ZTM. A dokładniej do tych samorządów, które są gotowe na wyższe dopłaty do funkcjonowania komunikacji, oferując w zamian swoim mieszkańcom możliwość tańszego podróżowania komunikacją miejską.

Tańsze bilety mogą być kodowane wyłącznie na spersonalizowanej (ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem właściciela) karcie legionowianina wydawanej przez legionowski urząd gminy.

Uruchomią punkt w Legionowie

Bilety w ramach oferty "Warszawa+" można kupić wyłącznie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Jednak ZTM zapowiada, że uruchomi również czasowy punkt sprzedaży w legionowskim ratuszu (przy ul. Piłsudskiego 41).

Punkt będzie działał od 4 maja do 31 lipca włącznie w godz. 11.00 – 19.00 w poniedziałki i w godz. 8.00 – 16.00 od wtorku do piątku.

Kilkanaście złotych oszczędności

Bilet 30-dniowy imienny, ważny w obu strefach, kosztuje obecnie 210 zł (ulgowy 105 zł). Tymczasem mieszkaniec gminy, która korzysta z oferty "Warszawa+" płaci za niego jedynie 196 zł (ulgowy 98 zł). Na bilet 90-dniowy imienny na obie strefy trzeba wydać bez żadnej zniżki 536 zł (ulgowy 268 zł). W ramach "Warszawa+" kosztuje tylko 482 zł (241 zł).

Mieszkańcy gmin, które korzystają z oferty "Warszawa+" mogą też kupić tańsze bilety tylko na drugą strefę. W takim wypadku 30-dniowy kosztuje 98 zł (ulgowy 49 zł), a 90-dniowy – 250 zł (ulgowy 125 zł). Dla porównania – bilety na drugą strefę bez zniżki kosztują odpowiednio 112 zł (ulgowy 61 zł) i 282 zł (ulgowy 191 zł).

Różnicę w cenie biletów pokrywają samorządy, które podpisały porozumienie z ZTM.

Piąta gmina w "Warszawie+"

Jako pierwsze z oferty skorzystały Marki. Potem do Marek dołączyła Jabłonna, Nadarzyn i Konstancin-Jeziorna. Teraz również Legionowo.

jk/b