Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Z SLD do Palikota. Pierwszy klub w radzie dzielnicy

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

Czterech stołecznych radnych, należących dotychczas do SLD, założyło klub poparcia Palikota w radzie dzielnicy Śródmieście. To pierwszy klub RP w Warszawie.

Przemysłąw Zając, Jerzy Budzyn, Robert Stolarek i Grzegorz Walkiewicz oświadczyli, że przechodzą z SLD do Ruchu Poparcia Palikota. Wcześniej deklaracje przejścia do partii Janusza Palikota zadeklarował Marcin Rzońca, który jest obecnie miejskim radnym.

Zawiesili go, bo pytał o pieniądze

Na takie przetasowanie zanosiło się już od pewnego czasu. Pod koniec października zarząd krajowy Sojuszu zdecydował o zawieszeniu w prawach członka Sojuszu wiceszefa warszawskiego SLD Jerzego Budzyna za jego wypowiedzi nt. sytuacji finansowej SLD. Chodziło o publikację "Gazety Wyborczej" - Budzyn był jednym z warszawskich działaczy, którzy za pośrednictwem "GW" domagali się, by szef Sojuszu Grzegorz Napieralski wyjaśnił, jak i na kogo wydawał w kampanii wyborczej pieniądze zarobione na sprzedaży siedziby partii. Członkowie zarządu uznali, iż tego typu wypowiedzi szkodzą partii. Skarbnik SLD Kazimierz Karolczak zapewniał podczas Rady Krajowej, że sytuacja finansowa Sojuszu jest dobra. Informacje Oni zagłosowali za mostem Skłodowskiej-Curie.

Celem przyszłe wybory

Czy to poczatek ofensywy Ruchu Palikota w stołęcznym samorządzie? Na razie nie zanosi się na kolejne transfery. – Celem są dla nas następne wybory samorządowe i będziemy liczyć na nowych członków – powiedział Artur Dębski, poseł Ruchu Palikota.

mjc//ec