Z siekierą i nożem napadali na salon gier

Warszawa

kspPolicja zatrzymała podejrzanych o rozbój

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad w salonie gier. Jak informują, sprawcy wtargnęli do środka z siekierą i nożem. Obaj usłyszeli już zarzuty.

Jak ustaliła policja dwóch sprawców wtargnęło do salonu gier na terenie Bemowa. Mieli przy sobie siekierę i nóż. Pobili pracownika i zażądali od niego pieniądze. Pokrzywdzony w wyniku szamotaniny uciekł, napastnicy ukradli jego kurtkę i 1000 zł.

Jeden aresztowany, drugi z dozorem

Funkcjonariusze dotarli do 45-latka, podejrzanego o rozbój. Znajdował się na terenie powiatu wołomińskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty wymuszenia rozbójniczego i kradzieży w warunkach recydywy. „Mężczyzna w zeszłym roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 6 lat pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem. Decyzją sądu 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy” - informuje policja.Kryminalni zatrzymali również drugiego z mężczyzn. To 31-letni Tomasz B. Zostały mu przedstawione zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego, kradzieży i uszkodzenia mienia. Tomasz B. decyzją prokuratora został objęty dozorem policji.

Od końca stycznia funkcjonariusze poszukują również dwóch mężczyzn, którzy napadli na bank na Ochocie.

Zobacz nagranie z monitoringu:

Policja poszukuje mężczyzn
ksp

ło/sk