Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Z Rapidem o drugie miejsce w grupie

Warszawa

fot

- Nie zmieniam zbyt dużo w składzie drużyny odkąd zaczęła dobrze funkcjonować i wygrywać - mówi trener Maciej Skorża. Legia, po dobrych występach w ekstraklasie, w czwartkowy wieczór w Bukareszcie zmierzy się z Rapidem w meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej.

Drużyna z Pepsi Areny gra w ostatnich tygodniach świetnie na boiskach Ekstraklasy i drobne urazy z meczu ostatniej kolejki z Ruchem Chorzów, jakich nabawili się Danijel Ljuboja i Ivica Vrdoljak nie powinny przeszkodzić w ich czwartkowym występie.

Krok w stronę awansu?

Maciej Skorża nie ukrywa, że liczy na wygraną, tym bardziej, że sytuacja w grupie C jest dosyć klarowna. - Po dotychczasowych wynikach w naszej grupie wydaje się, że dwumecz z Rapidem wyłoni zespół, który obok holenderskiej ekipy awansuje do fazy pucharowej. Zwycięzca najbliższego spotkania zrobi w tym kierunku duży krok, ale niczego nie można być jeszcze pewnym - przyznał szkoleniowiec.

Po dwóch kolejkach Ligi Europejskiej PSV Eindhoven ma na koncie 2 zwycięstwa i 6 punktów. Legia i Rapid po 3 punkty, a pokonany 3 tygodnie temu na Pepsi Arenie Hapoel Tel Awiw - zero punktów.

W czwartek izraelska ekipa zagra mecz ostatniej szansy. Jeżeli PSV wygra, walka w rundzie rewanżowej Ligi Europejskiej będzie już raczej dotyczyła tylko 2. miejsca.

grupa CRapid Bukareszt - Legia Warszawa (21.05)Hapoel Tel Awiw - PSV Eindhoven (21.05)

WIĘCEJ CZYTAJ NA TVN24.pl

TVN24.pl/band