Z prezydent i wojewodą pogadasz o bezpieczeństwie

Warszawa

Urząd MiastaDebata o bezpieczeństwie

Mieszkańcy, którzy mają pomysł na poprawę bezpieczeństwa w swojej okolicy, mogą zgłosić go bezpośrednio wysokiej rangi urzędnikom. Ruszył cykl spotkań m.in. z wojewodą mazowieckim i prezydent Warszawy.

- O sprawach bezpieczeństwa na jego lokalnym poziomie, oczekiwaniach oraz niedociągnięciach w tym zakresie, należy bezwzględnie rozmawiać z warszawiakami, czyli najbardziej wnikliwymi naszymi cenzorami – powiedziała na spotkaniu z mieszkańcami Bemowa Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Kategorie przestępstw

To był pierwsze ze spotkań - rozpoczęło cykl debat we wszystkich dzielnicach. Podczas każdej z nich mieszkańcy dowiedzą się jak władze Mazowsza i Warszawy dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. W szczególności w kwestii zagrożenia kradzieżami, włamaniami, czy rozbojami oraz zapobieganiu przemocy w rodzinie i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wymiana informacji

"Spotkania pozwolą na wymianę informacji między policją a mieszkańcami Warszawy o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania" – przekonują urzędnicy.

Spotkać będzie można się m.in. z wojewodą, prezydentami stolicy, burmistrzami i komendantem stołecznej komendy. Najbliższa okazja już w poniedziałek. 18 marca, o godz. 18.00 (hala sportowa „Koło”, ul. Obozowa 60) odbędzie się debata z mieszkańcami Woli. Kolejną zaplanowana na środę (20 marca) na Bielanach (urząd dzielnicy, ul. Żeromskiego 29, sala 30, wejście B od ul. Jarzębskiego).

SPRAWDŹ HARMONOGRAM SPOTKAŃ

ran/roody