Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Z pistoletem i bez prawa jazdy

Warszawa

kspZatrzymany mężczyzna

Wywiadowcy z Targówka zauważyli jadącego volkswagenem golfem Grzegorza B. Dobrze wiedzieli, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Po kontroli drogowej 35-latek może posiedzieć nawet 8 lat.

Policjanci znaleźli przy nim broń.

Bez pozwolenia

Grzegorz B. jest dobrze znany policji. Na swoim koncie ma kradzież z włamaniem i kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto, w zeszłym roku, był zatrzymany za posiadanie dużej ilości narkotyków.

35-latek nigdy nie miał prawa jazdy. Doskonale wiedzieli o tym mundurowi. Gdy zauważyli go za kółkiem, natychmiast został zatrzymany. Kierowanie bez uprawnień nie było jednak jego jedynym przewinieniem. – W związku z tym, że Grzegorz B. był karany za przestępstwa narkotykowe, policjanci postanowili przeprowadzić kontrolę osobistą – mówi Monika Brodowska, z biura prasowego praskiej policji. – W tym momencie, na oczach funkcjonariuszy, mężczyzna odrzucił na trawnik broń. 35-latek nie miał na nią pozwolenia – dodaje Brodowska.

Prokurator postawił już mężczyźnie zarzut posiadania bez zezwolenia broni palnej i amunicji. Grozi mu za to od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

wp//ec