Z pięściami na policję: kolejny rozpoznany po 11 listopada

Warszawa

fot

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kolejną osobę w związku z zajściami, do których doszło 11 listopada na pl. Konstytucji. 33-latek dostał zarzuty udziału w zbiegowisku i czynów chuligańskich. Dobrowolnie poddał się karze.

Policjanci ze Śródmieścia przeglądając materiały video z zajść z 11 listopada stwierdzili, że niezamaskowany mężczyzna kilkakrotnie atakował kordon policji, rzucając się na funkcjonariuszy z pięściami. Ustalili, że był to 33-letni Michał L.

Najpierw do szpitala, potem na komendę

1 grudnia tuż przed 7.00 rano Michał L. został zatrzymany w miejscu zamieszkania, w podwarszawskim Piastowie. Zaraz jednak trafił do szpitala przy Nowowiejskiej. Lekarz stwierdził, że stan mężczyzny wymaga tygodniowej hospitalizacji. Czynności policyjne zostały na ten czas wstrzymane.

W środę Michał L. trafił ze szpitala na komendę w Śródmieściu. Policjanci przedstawili mu zarzut udziału w zbiegowisku połączony z czynem chuligańskim. Mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

mz